آرامش در امتداد بلوار کشاورز

 آرامش در امتداد بلوار کشاورز (تهران)

جایی در میان شلوغی شهر، بلوار کشاورز با فضای دلنشین و آرامَش فرصتی را فراهم کرده تا بتوان چند کیلومتری در مسیری سنگ فرش شده و در میان درختان توت و نارون قدم زد و آرام گرفت.


نارون های خزان زده بلوار کشاورز بلوار کشاورز-تهران
آرامش بلوار کشاورز

بلوار کشاورز از میدان ولیعصر در شرق شروع شده و تا خیابان دکتر قریب در غرب امتداد پیدا می‌کند. این بلوار زیبا که نام آن در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است، میزبان آنانی است که قدم زدن در بلوار را به شلوغی پیاده‌روهای مسیر ترجیح می‌دهند. همچنین، مسیر مخصوص دوچرخه‌سواری آن نیز فرصت خوبی را برای دوچرخه‌سواران ایجاد کرده است.

پیاده روی در بلوار کشاورز

پاییز بلوار کشاورز

دوچرخه سواری در بلوار کشاورز

زیبایی پاییزی بلوار کشاورز

حس خوب پیاده‌روی در بلوار کشاورز بعد از غروب آفتاب بیشتر می‌شود و “نورپردازی” زیبایی بیشتری را به درختان می‌بخشد. اما متاسفانه تابش نور به درختان در شب، موجب مختل شدن رشد آنها شده و طی چند سال می‌تواند باعث خشکی درختان شود.

 

بلوار کشاورز در شب

نارون های خزان زده بلوار کشاورز
بلوار کشاورز در شب

اگر زمان بیشتری برای خلوت با خود و یا خوشگذرانی کنار دوستان داشته باشید، می‌توانید به پارک لاله در مسیر بلوار کشاورز بروید و یا در کافی‌شاپ‌های دنج خیابان‌های مجاور آن مثل خیابان ۱۶ آذر، خیابان وصال شیرازی و خیابان فلسطین فنجانی قهوه‌ی داغ بنوشید.

 

برچسب‌ها

درباره: آیدا دانشمند جهرمی

آیدا دانشمند هستم، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و دانشجوی ارشد گردشگری. در اینجا از تجربیات و اطلاعات سفرهای خودم مینویسم و اطلاعات جدید و مفید گردشگری رو در اختیار شما می‌گذارم. با سفرزی همراه باشید

ممکن است به این موارد نیز علاقه‌مند باشید:

0 دیدگاه در “آرامش در امتداد بلوار کشاورز”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محل تبلیغات شما

ویدئوی روز

نظرسنجی

کیفیت مطالب ارائه شده در سفرزی چطوره؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...