“دریاچه ی زیبای سد طالقان و طبیعت بکر منطقه”

دریاچه ی مسحور کننده و زیبای سد طالقان یکی از دیدنی ترین جاذبه های منطقه طالقان است که مثل آیینه ای شفاف، کوه ها و خانه ها ی همجوار و آسمان نیلی و پرندگان رها را در آبی زلال خود جای داده و هر بیننده ای را به حیرت و سکوت وا می دارد.

 

دریاچه ی سد طالقان که برای سفری یک روزه گزینه ی بسیار مناسبی است در جنوب رشته‌ کوه‌های البرز در دره طالقان از توابع استان البرز و در ۱۳۵ کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد و نه تنها شرایط اقلیمی بکری را در منطقه ایجاد کرده،بلکه در فصل های مناسب ماهیگیری، بسیاری از علاقه مندان به ماهیگیری را به سوی خود می کشاند. این دریاچه ی طویل بر روی رودخانه ی شاهرود بنا شده است و سرچشمه ی آن از کوه های مازندران است.
اگر بخواهید از تهران به سمت این منطقه بروید، باید با پشت سر گذاشتن مسیر اتوبان کرج-قزوین ، از شهرهای کرج و هشتگرد و آبیک گذشته و وارد جاده ی فرعی سمت راست شوید و از آنجا تابلو طالقان را دنبال کنید.

برچسب‌ها

درباره: آیدا دانشمند جهرمی

آیدا دانشمند هستم، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و دانشجوی ارشد گردشگری. در اینجا از تجربیات و اطلاعات سفرهای خودم مینویسم و اطلاعات جدید و مفید گردشگری رو در اختیار شما می‌گذارم. با سفرزی همراه باشید

ممکن است به این موارد نیز علاقه‌مند باشید:

0 دیدگاه در ““دریاچه ی زیبای سد طالقان و طبیعت بکر منطقه””

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محل تبلیغات شما

ویدئوی روز

نظرسنجی

کیفیت مطالب ارائه شده در سفرزی چطوره؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...